single

Usuwanie wągrów w domu (skuteczne produkty i akcesoria)

Usuwanie wągrów w domu może przynieść oczekiwane efekty, pod warunkiem, że czynność ta będzie wykonywana w higienicznych warunkach i za pomocą odpowiednich produktów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć nieestetyczne niedoskonałości w skuteczny sposób, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Wągry można skutecznie usunąć u kosmetyczki, poddając się m.in. zabiegowi oczyszczania wodorowego. Jeśli jednak chcemy podjąć się tego zadania sami, rynek beauty oferuje mnóstwo kosmetyków, które mogą nam w tym pomóc.

Usuwanie wągrów w domu – pozbądź się zaskórników

Usuwanie wągrów w domu jest możliwe tylko wtedy, gdy zastosujemy odpowiednie produkty oraz będziemy przestrzegać najważniejszych zasad higieny. Właściwa pielęgnacja jest niezwykle ważna, by uniknąć wielu problemów z cerą.

Wągry to potoczna nazwa zaskórników – nieestetycznych zmian skórnych będących mieszanką brudu, zanieczyszczeń, potu, łoju oraz zrogowaciałego naskórka. Mieszanka ta osadza się w rozszerzonych porach i przybiera postać czarnych kropek lub – w przypadku zaskórników zamkniętych – białych krostek.

Zaskórniki najczęściej powstają na twarzy – zwłaszcza w strefie T, ale również na dekolcie czy na plecach. Przyczynami ich powstawania są zbyt intensywna produkcja sebum, a także nieprawidłowe złuszczanie.

Najczęściej wągry towarzyszą cerze tłustej i mieszanej, a także ze skłonnością do trądziku, jednak nie jest to regułą, bowiem zaskórniki mogą pojawić się na każdej skórze – chociażby w wyniku uwarunkować genetycznych, nieodpowiedniej diety i zaniedbań pielęgnacyjnych.

Oczywiście, w myśl znanego powiedzenia „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, warto zrobić wszystko, by nie doprowadzić do pojawienia się wągrów. A jest to możliwe m.in. dzięki regularnemu i bardzo dokładnemu oczyszczaniu skóry. Warto również wybierać produkty o lekkich formułach, pozbawionych komodogennych składników, które zapychają pory. Pamiętajmy też o higienie – nie dotykajmy rękoma skóry twarzy, używajmy czystych ręczników oraz akcesoriów pielęgnacyjnych.

Usuwanie wągrów w domu – najpopularniejsze sposoby i kosmetyki

Usuwanie wągrów w domu, by przyniosło oczekiwany efekt, musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób. Niewłaściwe metody, produkty i kosmetyki mogą jedyne zaostrzyć stan zapalny i stać się przyczyną wysypu następnych zaskórników.

Z pewnością nie jest wskazane samodzielne wyciskanie zmian. Przede wszystkim dlatego, że w warunkach domowych bardzo trudno zachować jest higieniczne warunki, a nieumiejętne wyciskanie zaskórników, może sprawić, że będzie ich więcej lub też pogorszy się kondycja naszej cery.

Na szczęście, jak już wcześniej wspomniano, rynek beauty oferuje mnóstwo specjalistycznych produktów pozwalających usunąć wągry samodzielnie. Są to zarówno specjalne akcesoria, jak i kosmetyki pozwalające pozbyć się niedoskonałości.

Dobrym sposobem na zaskórniki jest szczoteczka soniczna, która docelowo rozszerza pory i ułatwia pozbycie się wągrów. Intensywnie oczyszcza skórę, usuwa martwe komórki naskórka, sebum, makijaż – wszystko, co sprzyja pojawianiu się zaskórników. Na tym nie koniec zalet szczoteczki sonicznej, bowiem jednocześnie znakomicie ujędrnia skórę, wyrównuje koloryt cery i działa przeciwstarzeniowo.

Jeśli naszą zmorą są wągry na nosie, pomocne mogą okazać głęboko oczyszczające paski na nos, które eliminują z powierzchni skóry zanieczyszczenia, nadmiar sebum oraz zaskórniki. Wystarczy nanieść pasek na nos, a po upływie wskazanego czasu, oderwać go.

W codziennej pielęgnacji powinno być również miejsce na toniki oczyszczające przeciw wągrom, który poradzą sobie z zanieczyszczeniami, brudem, kurzem, martwym naskórkiem oraz różnorodnymi zmianami skórnymi.

Usuwanie wągrów w domu może wymagać również zastosowania specjalnych peelingów, np. węglowych, które oczyszczają pory i wspomagają usuwanie zaskórników. Peelingi te działają detoksykująco i doskonale pochłaniają wszelkie zanieczyszczenia oraz sebum.

Domowe sposoby usuwania wągrów polegają na stosowaniu specjalistycznych produktów dedykowanych temu problemowi. Najważniejsza jest jednak regularna i staranna pielęgnacja skóry, która będzie bazować na kosmetykach o działaniu oczyszczającym, regulującym wydzielanie sebum, przeciwzapalnym i nawilżającym.