
Perfumy męskie – jakie wybierać i gdzie je aplikować?
Perfumy męskie to siła, pewność siebie i mocny charakter zamknięty w małym flakoniku. Męski zapach to doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji. Odpowiednio dobrany przyciąga płeć piękną i zwiększa szansę na udaną randkę lub flirt. Czym charakteryzują się perfumy dla panów i gdzie je aplikować, by zapach utrzymywał się jak najdłużej?
Jak pachną perfumy męskie?
Na drogeryjnych półkach roi się od zapachów, które według producentów są odzwierciedleniem męskiej siły. Zanim jednak sięgniemy po ulubiony zapach warto wiedzieć czym się różni woda toaletowa od wody kolońskiej i wody perfumowanej. Za najbardziej trwałe uważa się wody perfumowane, gdzie stężenie olejków eterycznych wynosi 15%. Dzięki temu mamy pewność, że zapach będzie intensywnie wyczuwalny przez wiele godzin.
Jakie zapachy pasują do panów? Prawdą jest to, że aromaty kwiatowo-cytrusowe to domena kompozycji stworzonych dla kobiet. Perfumy dla panów podobnie jak te dla pań możemy podzielić na trzy nuty zapachowe - nuty głowy, nuty serca i nuty bazy. Każda nuta to specjalnie opracowana kompozycja, które razem tworzą niesamowity i intensywny aromat. Perfumy męskie uważane są za cięższe i mocniejsze. W składzie możemy napotkać na starannie dobrane mieszanki ziół, składników korzennych, tytoniu i nut skórnych. Za najpopularniejsze składniki uważa się:
- miętę, bazylię, tymianek, imbir, tytoń, kardamon, paczulę, tabakę, mech, aromaty drzewne.
Gdzie psikać perfumy męskie?
Nawet najlepsze perfumy nie zdadzą egzaminu, gdy zaaplikujemy ich na nieodpowiednie miejsce lub użyjemy ich zbyt dużo. Nie ma przecież nic gorszego niż zdominowana przestrzeń przez jeden zapach. Mówiąc o aplikacji perfum warto zaznaczyć, że wiele osób robi to nieprawidłowo. Panowie często psikają i tworzą mgiełką, w którą po chwili wchodzą - to błąd.
Przed aplikacją warto dokładnie zapoznać się z kompozycją zapachową i wziąć pod uwagę, że skóra każdego z nas posiada swój własny, charakterystyczny zapach. Skóra w różnych miejscach ma inną temperaturę. To właśnie ciepło ciała ma duży wpływ na intensywność i wyczuwalność zapachu. Za najcieplejsze miejsca uważa się tzw. punkty pomiaru tętna. Zaliczamy do nich:
- szyję, nadgarstki, zgięcia łokci oraz miejsca pod kolanami i za uszami.
To właśnie ciepłota ciała sprawia, że zapach wchodzi w swego rodzaju interakcję ze skórą i sprawia, że aromaty są bardziej wyczuwalne.
Perfumy męskie i najczęściej popełniane błędy
Nie ma nic gorszego niż popadanie w skrajności. Nawet najlepszy męski zapach będzie wręcz duszący i nie do wytrzymania, gdy na swoje ciało wylejemy pół flakonika. W przypadku męskich perfum doskonale sprawdzi się zasada “mniej, znaczy więcej”. Aplikując perfumy trzeba zrobić to w taki sposób, by rozchodzący się aromat nie był zbyt uciążliwy dla nas samych i osób wokół. Chodzi o to, by perfumy nie zdominowały całej przestrzeni.
Z całym przekonaniem możemy stwierdzić, że panowie mają tendencję do psikania perfum na ubranie. To duży błąd. Istnieje duże ryzyko, że zaaplikowany zapach może pozostawić na materiale brzydkie plamy i przebarwienia, które będą trudne do usunięcia.
Czy można wzmocnić zapach? Oczywiście, że tak. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych z tej samej serii. Ulubiony zapach jest dostępny często nie tylko w formie perfum, ale także w postaci kremów, balsamów i żeli pod prysznic. W ten sposób wzmocnimy działanie ulubionego zapachu.