single

Najlepsza lampa do paznokci — jak działa i czym się charakteryzuje?

Manicure hybrydowy od lat cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet na całym świecie. Stylizację z wykorzystaniem lakieru hybrydowego można z powodzeniem wykonać w domu. Do tego potrzebny jest nie tylko dobry lakier, ale także kilka akcesoriów i dobrej jakości lampa do utwardzania lakieru. Jaka jest najlepsza lampa do paznokci? UV czy LED? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Najlepsza lampa do paznokci — UV czy LED?

Na rynku dostępne są lampy, które pomagają wykonać perfekcyjną stylizację paznokci w domowym zaciszu. Najczęściej spotkać możemy trzy rodzaje lamp: UV, LED oraz UV/LED łącząca właściwości i zalety dwóch pozostałych. Wybór w wielu przypadkach zależy od indywidualnych preferencji użytkowniczki. 

Lampa do paznokci UV — to lampy, które powoli odchodzą do lamusa i są wypierane przez lampy LED do hybrydy. Działanie takiej lampy opiera się na emitowaniu światła ultrafioletowego wewnątrz urządzenia, które dokładnie oświetla płytkę paznokcia. Utwardzanie lakieru w lampie UV trwa dłużej niż w lampie LED, a poziom zużycia świetlówki często jest kluczowy w dokładnym określeniu czasu utwardzania. Za lampą UV przemawia natomiast cena. Takie urządzenia są tańsze niż inne modele na rynku i nadają się z powodzeniem dla amatorek, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z domowym manicure.

Lampa do paznokci LED — taka lampa do utwardzania lakieru wykorzystuje wysokiej jakości światło diodowe. Wewnątrz nie znajdziemy świetlówki, a kilka żarówek LED, które w sposób równomierny oświetlają płytkę paznokcia. Lampy LED zdecydowanie szybciej utwardzają lakier niż lampy UV. Doskonale radzą sobie z lakierami hybrydowymi, które charakteryzują się mocno napigmentowanymi odcieniami. Ważną kwestią są również świetlówki. Nawet gdy jedna z nich się przepali, to nadal można korzystać z urządzenia. Warto jednak sprawdzać stan żarówek, bo to właśnie od nich zależy czas i równomierność utwardzania lakieru. 

Niech moc będzie z Tobą!

Najlepsza lampa do paznokci musi charakteryzować się wysoką mocą. Jest to kluczowa kwestia mająca ogromne znaczenia podczas wykonywania domowych stylizacji. Mała moc wystarczy tylko do manicure z wykorzystaniem słabo napigmentowanych kolorów. Oznacza to, że w przypadku “wymagających” odcieni, lakier może się marszczyć podczas utwardzania. Dodatkowo mała moc znacząco wydłuża czas pracy. Najlepsza lampa do paznokci powinna charakteryzować się mocą minimum 24 W. Nowoczesne urządzenia dają możliwość regulowania mocy, co daje duże pole do popisu w przypadku pracy np. na żelach budujących. Najlepsze lampy do paznokci oferują również specjalne przyciski zapewniające automatyczne wyłączenie po np. 10, 30 lub 60 sekundach. Urządzenia wyposażone w specjalne czujniki również same się włączają po włożeniu dłoni do środka. 

Najlepsza lampa do paznokci — wygląd ma znaczenie

Według wielu kobiet najlepsza lampa do paznokci ma nie tylko oferować odpowiednią moc i krótki czas pracy, ale także ma doskonale wyglądać. Ergonomia w tego typu urządzeniach ma znaczenie. Popularnością cieszą się od lat lekkie i kompaktowe lampy, które z powodzeniem można przewozić. 

Producenci prześcigają się w tworzeniu lamp. Spotkać można niesamowite futurystyczne obudowy, klasyczne budki lub owalne kształty. Profesjonalne lampy są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, a szczegółowe elementy wykończenia sprawiają, że lampa do paznokci wygląda klasycznie, oryginalnie i elegancko zarazem.