single

Jak wygładzić sianowate włosy? (3 skuteczne sposoby)

Jak wygładzić sianowate włosy? To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele kobiet, których kosmyki są mocno przesuszone oraz zniszczone. Jeżeli Twoje włosy są jak siano – szorstkie i matowe, a do tego nadmiernie się puszą, musisz zafundować im intensywną kurację regenerującą!

Piękne, zdrowe i lśniące włosy są marzeniem niemal każdej kobiety. Tymczasem ich kondycji może szkodzić wiele czynników – jeśli ich w porę nie wyeliminujemy – nasze kosmyki z dnia na dzień będą wyglądać coraz gorzej. Istnieje wiele domowych metod poprawiających strukturę włosów, ale też na rynku jest mnóstwo gotowych kosmetyków, które intensywnie je zregenerują. Co zrobic, by kosmyki odzyskały odpowiedni poziom nawilżenia, blask oraz stały się gładką, lśniącą taflą?

Sianowate włosy – co robić, by poprawić ich kondycję?

Sianowate włosy to potoczne określenie kosmyków suchych, mocno zniszczonych, cienkich, a przy tym kruchych, które – jak sama nazwa wskazuje – wizualnie i w dotyku przypominają... siano. Jeżeli w porę o nie nie zadbasz, ich kondycja będzie coraz słabsza, a w efekcie włosy staną się łamliwe i będzie ich coraz mniej.

Sianowatość włosów, czyli ich przesuszenie i zniszczenie, może mieć wiele przyczyn. Od najprostszych, czyli nadmiernego suszenia, prostowania, rozjaśniania, przez nieodpowiednie kosmetyki, po niewłaściwą dietę czy nawet czynniki chorobowe.

Sianowate włosy sprawiają zazwyczaj duże problemy zaraz po umyciu, a także pod wpływem wilgoci. Niewiele daje też ich staranna stylizacja. W efekcie prezentują się koszmarnie, gdyż sianowate pasma zazwyczaj:

  • są bardzo suche,
  • szorstkie i matowe,
  • kruche i łamliwe,
  • maja mocno uszkodzoną strukturę,
  • wywijają się w każdą stronę,
  • nadmiernie się puszą,
  • wyglądają nieestetycznie i niezdrowo.

Jedno jest pewne, jeżeli włosy są w złej kondycji, wymaga to natychmiastowego działania. Dowiedz się, jak zregenerować oraz jak wygładzić sianowate włosy, by znów zachwycały swoim wyglądem i podkreślały Twoją urodę. 

Jak wygładzić sianowate włosy? 3 metody, które nigdy nie zawodzą

Jak wygładzić sianowate włosy? Wbrew pozorom, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jest wiele metod pielęgnacyjnych, ale i gotowych kosmetyków drogeryjnych, które dość szybko przyniosą zadowalające efekty. Kluczem do sukcesu są natomiast regularność i dokładność.

1. ODBUDOWA

Sianowate włosy oznaczają zniszczoną strukturę kosmyków, a to stoi w sprzeczności z gładką taflą włosów. Dlatego zacząć należy od ich odbudowy – wyeliminowania przyczyn ich sianowatości (nadmierne suszenie, prostowanie, koloryzacja, stylizacja itp.), a następnie poddawania włosów zabiegom, które domkną łuski włosa.

Używaj więc kosmetyków dobranych do porowatości i rodzaju włosa. Konieczne jest zwracanie uwagi na skład produktów, a także zachowanie balansu pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami, czyli składnikami, których balans jest niezwykle ważny dla zdrowia włosów.

2. AKCJA REGENERACJA

Jak wygładzić sianowate włosy? Miodowanie włosów i/lub olejowanie włosów mogą przynieść rewelacyjne efekty! Te dwa zabiegi są niezwykle popularne, bowiem oddziałują na kosmyki na całej długości, znakomicie je regenerują, odżywiają, nawilżają i oczywiście... wygładzają!

W przypadku miodowania, dobrej jakości miód wystarczy połączyć z ulubioną odżywką lub maską w proporcjach 1:1 lub 2:1, nanieść na włosy i odczekać minimum godzinę. Już po kilku tygodniach regularnego miodowania, kosmyki staną się idealnie gładkie, miękkie i zdyscyplinowane.

Niemal tożsame efekty osiągniemy dzięki zabiegowi olejowania włosów, jednak tu najważniejsze jest dobranie właściwego oleju, ale i samej metody olejowania włosów. Warto też przed nałożeniem oleju, nanieść na włosy mieszankę nawilżającą.

3. ZADBAJ O SWOJE WŁOSY

Wiadomo już, że włosy sianowate muszą zostać odbudowane, zregenerowane, odżywione i nawilżone. Wszystko to poprawia ich strukturę, a więc wpływa na poziom wygładzenia i przeciwdziała puszeniu się kosmyków.

O ile sama rutyna pielęgnacyjna i dobrej jakości kosmetyki są niezwykle ważne, nie należy zapominać także o akcesoriach. Włosy zniszczone nie lubią zbyt mocnego ciągnięcia i pocierania, dlatego warto zainwestować w grzebień o przerzedzonych ząbkach. Nie zapominajmy też, że dobry wpływ na kondycję włosów ma również regularne podcinanie końcówek.

Jak wygładzić sianowate włosy? Starannie je pielęgnując i poświęcając nieco więcej uwagi. Wyeliminuj czynniki, które doprowadziły do ich zniszczenia i przesuszenia, a następnie zadbaj o rekonstrukcję, odbudowę, nawilżenie i odżywienie!