
Jak myć pędzle do makijażu z włosia naturalnego i syntetycznego?
Na rynku kosmetycznym roi się od gadżetów i akcesoriów, które pomagają stworzyć perfekcyjny makijaż. Do tego grona zaliczamy m.in. pędzle do makijażu, które zachwycają wielkościami, kształtami i rodzajem włosia. Zastanawiałaś się jak prawidłowo myć pędzle do makijażu? W tym artykule pod lupę wzięliśmy pędzle wykonane z włosia naturalnego i syntetycznego. Podpowiadamy jak szybko i sprawnie utrzymać je w odpowiedniej czystości.
Dlaczego trzeba myć pędzle?
Jaki jest największy makijażowy koszmar? To ten, gdy stosując kosmetyki najwyższej jakości, na skórze dalej pojawiają się różnego rodzaju niedoskonałości i podrażnienia. Co może być przyczyną? Okazuje się, że w większości przypadków ma to związek z brudnymi pędzlami do makijażu.
Dobrej jakości pędzle pomagają dokładnie nałożyć kosmetyk na skórze. Warto jednak wiedzieć, że po każdej aplikacji na włosi pozostają resztki preparatów, łój, brud i kurz, który stanowi doskonałą pożywkę dla rozwoju bakterii. Tylko regularne czyszczenie akcesoriów do makijażu pozwala zadbać o higienę, a to właśnie względy higieniczne mają kluczowe znaczenie w tym, by na skórze nie pojawiały się problematyczne niedoskonałości.
Co się dzieje, gdy pędzle nie są myte regularne? To ogromny cios dla skóry. Mieszanka kurzu, brudu, sebum i martwego naskórka pozwala bakterią w szybkim tempie się rozwijać. Dodatkowo brudny pędzel nie gwarantuje tego, że makijaż spełni Twoje oczekiwania. Zaschnięte, brudne włosie sprawia, że aplikacja kosmetyku będzie trudna, a na skórze mogą pojawić się nieestetyczne smugi.
Jak myć pędzle do makijażu z włosiem syntetycznym?
Włosie syntetyczne jest bardzo popularne i charakteryzuje się dużą wytrzymałością niż w przypadku włosia naturalnego. Wytrzymałość dotyczy także czyszczenia. Takie włosie czyści się zawsze szybko i łatwo. Pędzle do makijażu z włosiem syntetycznym nadaje się idealnie do nakładania mokrych kosmetyków. Ich zaletą jest to, że włosie nie wchłania dużo preparatu. Jak myć pędzle do makijażu wykonane z materiału syntetycznego. Tutaj doskonale sprawdzi się płyn micelarny. Wystarczy nałożyć odrobinę płynu na wacik, a następnie przetrzeć nim pędzel.
Jak myć pędzle do makijażu z naturalnego włosia?
Odpowiadają na pytanie, jak myć pędzle do makijażu wykonanych z naturalnego włosia, należy pamiętać o tym, że ten rodzaj włosków jest bardzo delikatny i łatwo ulega uszkodzeniom. Włosie naturalnego jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dotyczy to nie tylko codziennego użytkowania, ale także czyszczenia. Warto więc w przypadku mycia być bardzo ostrożnym. Jakie produkty nadają się do mycia pędzli? Tutaj sprawdzi się m.in. szampon dla dzieci lub delikatna pianka do mycia twarzy. Tego typu produkty skutecznie usuwają brud i usuwają zanieczyszczenia ze struktury włosia.
Co z suszeniem? Pędzli nie wystarczy umyć, ale pamiętać należy także odpowiednim ich suszeniu. Nie należy tego robić za pomocą gorącego powietrza z suszarki lub pozostawiając pędzle na całą noc na kaloryferze. W ten sposób istnieje niemal pewność, że włosie zostanie uszkodzone, napuszone i straci swój kształt. Jak więc wysuszyć je poprawnie? Wystarczy położyć pędzel na krawędzi blatu, w taki sposób, by włosie swobodnie zwisało. W ten sposób włosie dokładnie wyschnie i nie straci pierwotnego kształtu.
Jak często myć pędzle?
- pędzle do kosmetyków sypkich ( puder, róże, rozświetlacze, bronzery, cienie) - raz na dwa-trzy tygodnie.
- pędzle do kosmetyków “mokrych” (podkłady, kremy BB, korektory) - po każdym użyciu.
Pędzle do makijażu mogą kosztować krocie. Inwestując duże pieniądze w kosmetyki i akcesoria, warto pamiętać, że regularne czyszczenie pędzli sprawia, że na długi czas zachowają swoje niesamowite właściwości.