single

Farby do włosów bez amoniaku – nowy kolor bez przesuszenia

Farby do włosów bez amoniaku to coraz częstszy wybór osób, które chcą uzyskać nowy kolor włosów, a jednocześnie chcą uniknąć nadmiernego przesuszenia włosów, które niestety często jest rezultatem farbowania włosów farbami z amoniakiem. Jak działają farby bez amoniaku? Czy dają efekt trwałej koloryzacji. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Farby do włosów bez amoniaku – nowy wymiar koloryzacji włosów

Farby do włosów, których szeroki wybór znajdziesz na stronie https://horex.pl/kobieta/pielegnacja/wlosy/farbowanie/farby_do_wlosow.html, od dziesiątek lat są wykorzystywane do zmiany koloru włosów, odświeżenia swojego naturalnego odcienia lub całkowitego przeobrażenia się z blondynki w brunetkę. Jeżeli zależało nam na trwałej zmianie koloru, niegdyś mieliśmy do dyspozycji jedynie farby do włosów, które zawierały amoniak. Czym on jest?

To nieorganiczny związek chemiczny, który przygotowuje włosy na wchłonięcie pigmentu do ich wnętrza, rozwierając łuski włosa. Choć w produktach do farbowania włosów amoniak stosowany jest w dozwolonej i bezpiecznej ilości, nie ulega wątpliwości, że jest to substancja toksyczna, która niszczy włosy, podrażnia skórę głowy, ma duszący zapach i u osób uczulonych na nią może wywoływać poważne reakcje alergiczne.

Jeżeli często farbujemy włosy, warto zastanowić się nad alternatywą dla preparatów z amoniakiem i przestawić się na produkty bez amoniaku, które również zapewniają trwałą i bezpieczną koloryzację. Jakie to produkty i na jakiej zasadzie działają? Sprawdźmy.

Farby bez amoniaku – sposób działania i właściwości

Profesjonale farby do włosów bez amoniaku podobnie jak ich poprzedniczki oferują trwałą koloryzację. Zasadnicza różnica między nimi zachodzi właśnie podczas działania. Otóż produkty do farbowania włosów bez amoniaku są łagodniejsze dla włosów, ponieważ zamiast toksycznej substancji zawierają najczęściej monoetyloaminę, która nie niszczy włosów, nie przesusza ich i nie osłabia, a ponadto nie drażni skóry głowy i nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Sposób działania farb bez amoniaku jest bardzo zbliżony do tych z amoniakiem. Monoetyloamina również rozchyla łuski włosa, aby wspomóc przenikanie pigmentu do wnętrza włosa, jednak przy okazji nie niszczy kosmyków, jak to dzieje się w przypadku amoniaku.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy koloryzacja bez amoniaku może być trwała i udana, odpowiedź jest jedna – owszem, możesz z łatwością zamienić swoją farbę na tę łagodniejszą, bezamoniakową. Wybieraj spośród wielu ofert na rynku od sprawdzonych i cenionych producentów. Kierowanie się dobrą opinią producenta i jego wieloletnią obecnością na rynku może być najlepszą wskazówką ku temu, aby to właśnie jego produkt wybrać. Preparaty marek bez renomy mogą okazać się bublami, a ich działanie będzie dalece odbiegać od tego, czego oczekujemy po profesjonalnej farbie do włosów.

Farby bez amoniaku również oferują długotrwały i intensywny kolor, bez płowienia i szybkiego wypłukiwania pigmentu. Dodatkowo umieszczone w formułach substancje odżywcze korzystnie wpływają na kondycję włosów, ułatwiają przenikanie pigmentu w głąb włosa, zapewniając lśniący, głęboki i intensywny odcień włosów.

Wybierając łagodniejsze produkty do koloryzacji włosów, możesz osiągnąć ten sam efekt, co z farbami z amoniakiem. A nawet lepszy! Twoje włosy nie będą wystawione na drażniące działanie szkodliwego amoniaku. Odżyją, nie będą przesuszone i łamliwe. Zyskaj nowego sprzymierzeńca w nowoczesnej koloryzacji włosów i sięgnij po farby bez amoniaku.