single

Co na elektryzujące się włosy? - 5 sposobów

Co na elektryzujące się włosy? Czy jest na nie sprawdzona metoda? Elektryzowanie i puszenie się kosmyków to dość powszechnie występujący problem - zwłaszcza w sezonie grzewczym. Powoduje trudności w stylizacji fryzury i niekomfortowe wyładowania przy dotknięciu metalowej powierzchni. Czy rzeczywiście jest coś, co możesz zmienić, aby kosmyki układały się bez niespodzianek?

Co na elektryzujące się włosy - złożone źródła problemu

Kosmyki, które się elektryzują, zdecydowanie trudniej ujarzmić, a układanie jakiejkolwiek fryzury staje się prawdziwym wyzwaniem. Podczas czesania i spinania włosów zawsze znajdą się niesforne kosmyki, uciekające z upięcia i niedające się wygładzić. W takim razie co na elektryzujące się włosy może ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ten problem?

Sposoby na elektryzowanie się włosów

W pierwszym kroku przyjrzyj się swoim kosmetykom, bo mogą one przyczyniać się do nasilania problemu. Szampony, których skład oparto na silnych detergentach, wysuszają, co sprzyja puszeniu. Warto wybierać naturalne, które zawierają delikatne substancje myjące i są wzbogacone składnikami nawilżającymi lub olejami. Zrezygnuj także z silnych lakierów do włosów, których usuwanie wymaga stosowania właśnie mocno oczyszczających szamponów.

W przypadku włosów elektryzujących się konieczne jest stosowanie odżywek i masek. Zawierają one mnóstwo składników odżywczych, które wygładzają włosy i zapobiegają utracie wilgoci. Uważaj jednak na produkty mogące obciążyć włosy i prowadzić do szybszego ich przetłuszczenia. Z kolei w przypadku włosów przetłuszczających się konieczne jest ich częstsze mycie, co znów prowadzi do problemu nadmiernego wysuszenia.

Kolejny krok polega na ograniczeniu suszenia włosów suszarką. Jeżeli całkowita z niej rezygnacja nie jest możliwa, używaj chłodnego nawiewu, ponieważ to ciepłe bardzo mocno wysusza. Świetną opcją jest suszarka do włosów z jonizacją powietrza, która także ogranicza problem elektryzowania.

Przyjrzyj się także temu, jak i czym czeszesz włosy. Bezwzględnie zrezygnuj ze szczotki plastikowej, a zwłaszcza takiej, która ma gumowe zakończenia lub wypustki. Zastąp ją szczotką z drewna lub naturalnego włosia.

Co jeszcze? Szczególnie w sezonie zimowym zrezygnuj z ubrań wykonanych z syntetycznych włókien, zwłaszcza czapek i szalików. One także przyczyniają się do pogłębienia problemu. Wybierz nieco lżejsze tkaniny z bawełny lub lnu, a szybko zauważysz efekty.

Jeżeli problem jest uciążliwy, sięgnij po kosmetyki dedykowane włosom puszącym się i elektryzującym. Zawierają one taką kompozycję składników, która zapewnia utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia, a także skuteczną ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Produkty takie dostaniesz właściwie w każdej drogerii, jednak wybieraj te polecane przez klientki.

Co na elektryzujące się włosy? Przede wszystkim cierpliwość!

Jest to problem wyjątkowo frustrujący i uciążliwy, nie tylko w kontekście estetyki. Elektryzowanie się włosów sprawia, że przy dotykaniu różnych powierzchni czujesz wyładowanie, które raczej nikt nie uważa za odczucie komfortowe. Puszące się włosy to oznaka ich wysuszenia, co może prowadzić do innych problemów, takich jak zwiększonej łamliwości, rozdwajania się końcówek i problemów z rozczesywaniem. Wystarczy jednak wprowadzić kilka zmian, aby przynajmniej częściowo ograniczyć elektryzowanie. Bywa jednak, że problem wymaga przede wszystkim zadbania o kondycję włosów i zabiegów, które pomogą je odbudować.